Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Nasza szkoła również i w tym roku szkolnym włącza się w obchody DBI poprzez organizację akcji informacyjnej, dystrybucję materiałów edukacyjnych, konkurs – Quiz „Dzień Bezpiecznego Internetu DBI 2023”, zajęcia dla uczniów na podstawie scenariuszy oraz materiałów multimedialnych – „CYBER lekcje” oraz lekcje online ze strony DBI.PL (udział wybranych klas).

DBI organizowany jest w lutym każdego roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jego zadaniem jest promocja bezpiecznych zachowań w sieci internetowej. W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).

Uważajmy na nieprawdziwe informacje w internetowym świecie!

Informacje o świecie i bieżących wydarzeniach czerpiemy coraz częściej tylko z Internetu. O wielu sprawach dowiadujemy się z mediów społecznościowych. Upowszechniamy wpisy, które uważamy za ciekawe. Często zdarza się, że dzielimy się także informacjami lub zdjęciami, które są nieprawdziwe. Czasem żart czy mem odbieramy jako prawdziwe doniesienie medialne.

Pamiętaj!: Facebook,Twitter, Snapchat, Reddit, YouTube nie są źródłem informacji, a tylko jej nośnikiem.

Poznaj bezpieczny Internet

https://akademia.nask.pl/baza-wiedzy/publikacje.html
Skip to content