Integracja członków Drużyny Strzeleckiej w Jura Parku

18 października 2023 r. na terenie ośrodka Jura Park w Biskupcach miały miejsce zajęcia terenowe dla członków 1 Samodzielnego Plutonu Pododdziałów Tradycji Oręża Polskiego – Polskich Drużyn Strzeleckich działających przy Zespole Szkół im  B. Prusa w Częstochowie. W ćwiczeniach wzięło udział 32 drużyniaków.

Był to intensywny, pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń dzień, który obfitował w wiele różnorodnych zajęć warsztatowych oraz sprzyjał  integracji starszych adeptów Prusa z nowoprzyjętymi członkami Drużyny Strzeleckiej. Młodzież miała okazję strzelać z wiatrówki, grać w Paintballa oraz podjąć próbę budowy leśnego szałasu. Znalazł się również czas na biesiadę przy ognisku i długi spacer.

 Zadowoleni, z pełnym bagażem wrażeń i uśmiechów drużyniacy wrócili do Częstochowy. W drodze powrotnej zapewniali, że chętnie wezmą udział w kolejnym żołnierskim wyzwaniu. Opiekę nad młodzieżą sprawowały: pani Maria Wolna i Irena Cichecka.

Skip to content