Międzyszkolny projekt edukacyjny „Literacka mapa Częstochowy”

Nasza szkoła kilka miesięcy temu przystąpiła do międzyszkolnego projektu edukacyjnego pod hasłem „Literacka mapa Częstochowy”, którego koordynatorem merytorycznym jest Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie. Jego celem jest popularyzacja postaci oraz twórczości polskich pisarzy i poetów. Uczniowie, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie, postanowili w ciekawej formie zaprezentować życie i twórczość Bolesława Prusa – patrona Zespołu Szkół i ulicy, przy której znajduje się jego siedziba.                
Młodzież, pod kierunkiem nauczycieli – Małgorzaty Wadowskiej, Ireny Cicheckiej oraz Kamila Pawlika – przygotowała „karty” poświęcone autorowi „Lalki”, prezentację o dzielnicy Raków i ulicy, która nosi imię Bolesława Prusa oraz filmy, pokazujące najbardziej charakterystyczne obiekty w jej okolicy (materiał poniżej) – czytaj więcej

Skip to content