Mobilna prezentacja WAGO w naszej szkole

Każdego roku mobilne laboratorium firmy WAGO pokonuje tysiące kilometrów, odwiedzając Klientów, Szkoły i Partnerów. Samochód prezentacyjny znany jest w hurtowniach, zakładach produkcyjnych oraz szkołach technicznych na terenie całego kraju. Mobilna ambasada WAGO dociera do techników i inżynierów, elektroinstalatorów, konstruktorów, automatyków, integratorów, prefabrykatorów i projektantów. Stale w podróży po Polsce, bierze również udział w realizacji projektu Edukacja, kształcąc przyszłych klientów WAGO w szkołach technicznych i uczelniach wyższych.
W dniu dzisiejszym mobilne laboratorium przyjechało do naszej szkoły.
Na 20 m2 mobilnej sali szkoleniowo-warsztatowej firma dysponuje ekspozycją kilku tysięcy produktów WAGO, w tym rozwiązania z zakresu połączeń elektrycznych i automatyki. Przeprowadzają prezentację multimedialną i szkolenie produktowe w zakresie dowolnej części oferty WAGO. Dodatkowo organizują pokazy próby zwarciowej i symulację drgań o różnych częstotliwościach. W samochodzie prezentacyjnym nie tylko prezentują produkty i rozwiązania WAGO, ale także pokazują nowości produktowe, zapewniają możliwość konsultacji z ekspertami branżowymi i odpowiadają na pytania i wątpliwości.
WAGO przygotowała również specjalną ofertę zajęć edukacyjnych dla szkół oraz uczelni wyższych, każdorazowo dostosowaną do grupy warsztatowej. Podczas zajęć można poszerzyć wiedzę z zakresu technik łączenia przewodów w instalacjach elektrycznych oraz zapoznać się z pełną ofertą produktową WAGO. W mobilnym laboratorium można też przeprowadzić doświadczenia, pokazujące zachowanie złączek w ekstremalnych warunkach, takich jak wystąpienie zwarcia w instalacji elektrycznej bądź narażenie na drgania o zmiennych częstotliwościach. Uczniowie naszej szkoły branży mechatroniczno-elektronicznej brali udział w warsztatach tematycznych, m.in. z

Podstaw techniki sprężynowej WAGO

Zastosowań połączeń sprężynowych WAGO

Złączki instalacyjne w praktyce

Złączki listwowe w praktyce

Podstawy automatyki WAGO

W ramach programu Edukacja, firma WAGO wspiera również wybrane szkoły w wyposażeniu pracowni w nowoczesny sprzęt do łączenia przewodów. Nasza placówka pozyskała część takiego sprzętu, który wykorzystujemy do przeprowadzania egzaminów zawodowych z eksploatacji i programowania urządzeń i systemów mechatronicznych oraz na zajęciach laboratoryjnych z mechatroniki.

Skip to content