3 marca 2026r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Patriotyczna sesja fotograficzna”. Pan Dyrektor Dariusz Rataj przeciął wstęgę i mogliśmy podziwiać prace młodych artystów z klasy 3bT, 3cT oraz 4bT. Fotografie powstały w ramach projektu, do którego zaprosiła nas Fundacja Oczami Brata. Wszystkie zdjęcia w tym cyklu zostały stworzone na zajęciach w szkolnym studio. Młodzież w artystyczny sposób pokazała dumę z przynależności do Kraju, jego wartości, kultury i historii.
Fotografie skłaniają do refleksji nad ważnymi symbolami takimi jak flaga i barwy narodowe. Pomimo tak wzniosłego tematu, twórcom udało się przekazać na zdjęciach również radość, lekkość i kreatywność.
Podczas wydarzenia można było porozmawiać z autorami, poznać ciekawostki na temat tworzenia kadrów oraz pogratulować podejścia do tematu i efektu finalnego.
Wystawę jest dostępna w naszej szkolnej galerii do 2.05.2026r. Serdecznie zapraszamy!!!
Anna Przygoda
Fot. Kamil Pawlik i Laura Klink









