XII edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zwykłe może być niezwykłe”

W dniu 27 maja na sali widowiskowej naszej szkoły odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i dyplomów XII edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zwykłe może być niezwykłe”. Konkurs, którego jesteśmy organizatorami ma na celu propagowanie fotografii jako dziedziny sztuki i przeznaczony jest dla młodzieży z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych. Szukamy młodych artystów, którzy poprzez fotografię chcą pokazać nam swoją wrażliwość na otaczający ich świat. Podczas uroczystości zostały zaprezentowane wszystkie fotografie, które wzięły udział w konkursie.

Następnie Pan Dyrektor wręczył nagrody i wyróżnienia tegorocznym laureatom:

I miejsce Wiktoria Suchara tytuł pracy „Rześki poranek”, SP nr 53 w Częstochowie,

II miejsce Krzysztof Pytel tytuł pracy „Ciemne drzewo”, SP nr 8 w Częstochowie,

III miejsce Urszula Mszyca tytuł pracy „Psy”,  SP nr 12 w Częstochowie,

Wyróżnienia:

Sara Domagała tytuł pracy „Mech”, SP nr 12 w Częstochowie,

Bartosz Całus tytuł pracy „Wierzba nad wodą”, SP nr 53 w Częstochowie.

Jedną z atrakcji gali był pokaz filmów wykonanych przez naszych uczniów metodą animacji poklatkowej. Wszyscy widzowie wzięli udział w głosowaniu na nagrodę publiczności.

Nagrodę publiczności otrzymał film Pauliny Stefanek pt. ”Life & Death” . Tytuł najlepszego filmu otrzymała praca Amelii Musiał pt. ”Cierpienie”.

Podczas uroczystości można było podziwiać wystawy fotograficzne naszych uczniów                    pt. „Vanitas modern” oraz „Nierzeczywiste”. Obie wystawy były wcześniej prezentowane              w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie.

Cała impreza została zakończone mocnym akcentem muzycznym. Uczennica                                    z kl.1c Antonina Frączek zaprezentowała składankę utworów w swojej aranżacji. Popis na gitarze elektrycznej wzbudził aplauz publiczności.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy najlepszych prac XII edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Zwykłe może być niezwykłe”.

A. Przygoda


Skip to content