Bieg Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Dnia 30 września 2025r . reprezentanci  szkolnej drużyny strzeleckiej wzięli  udział w V edycji Biegu Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, którego celem było uczczenie 86. rocznicy powstania Szarych Szeregów i Polskiego Państwa Podziemnego. Wydarzenie rozpoczęło się w Parku Lisiniec, a jego trasa prowadziła przez miejsca związane z lokalną historią. Podczas gry młodzież musiała wykazać się wiedzą historyczną, współpracą w grupie oraz umiejętnościami logicznego myślenia. Na mecie uczniowie musieli wykazać się  umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Następnie wszyscy uczestnicy odśpiewali pieśń powstańczą „Pałacyk Michla” oraz Hymn Narodowy. Na koniec organizatorzy i przedstawiciele Urzędu Miasta podziękowali za udział, zaangażowanie i pielęgnowanie pamięci o bohaterach oraz wręczyli certyfikaty wszystkim przybyłym szkołom.