Oficjalnie wystartowała druga część kampanii „PRUS vs Hejt”, będąca nowatorskim długofalowym projektem edukacyjnym poświęconym przeciwdziałaniu mowie nienawiści. Na najbliższy rok szkolny, a także później, przewidziano serię działań, których celem jest przypominanie o tym, że na hejt nie ma miejsca środowisku Prusa.
Hejt to nie tylko obraźliwe komentarze. To wszelkie celowe działania mające zranić, upokorzyć lub poniżyć drugą osobę. Jest formą przemocy – często ukrytą za ekranem telefonu czy komputera – ale realną w swoich skutkach: uderzającą w poczucie własnej wartości i relacje międzyludzkie. Dlatego tak istotne jest, aby każdy miał świadomość, jak go rozpoznawać i jak reagować, kiedy się z nim spotyka – zarówno jako osoba doświadczająca, jak i świadek.
W ramach kampanii organizowane są m.in. debaty uczniowskie, podczas których młodzież dzieli się swoimi spostrzeżeniami, jak rozpoznawać hejt i jak mu przeciwdziałać.
Pierwsza tego typu dyskusja miała miejsce 27 listopada 2025 r., podczas której reprezentanci klas III cT oraz III eT wymieniali poglądy na tytularny temat kampanii „PRUS vs Hejt”. Następnie, 4 grudnia br. do „bitwy na słowa” przystąpili uczniowie klas V cT i V fT. Oba spotkania pokazały dojrzałe podejście uczestników do wylosowanych i omawianych zagadnień. Szczególnie uczniowie klas maturalnych aktywnie poszukiwali dobrych praktyk przeciwdziałania mowie nienawiści, dzieląc się własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Wymiana opinii między klasami dostarczyła publiczności oraz organizatorom wielu ciekawych, świeżych spostrzeżeń. Debaty nie tylko pogłębiły wiedzę na temat hejtu, ale także zachęciły do refleksji nad odpowiedzialną komunikacją i budowaniem bardziej życzliwego szkolnego środowiska.
PAMIĘTAJCIE!!!PRUS kontra Hejt: razem budujemy kulturę szacunku





















