Dzień Matematyki w naszej szkole

20 marca w naszej szkole został zorganizowany Dzień Matematyki. W ramach tego święta odbył się konkurs matematyczny dla klas pierwszych zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4imperove. Uczniowie tworzyli drużyny trzyosobowe w ramach których zmagali się z zagadnieniami związanymi z matematyką.          I miejsce zajęła klasa I f w składzie: Jerzy Czajkowski, Jeremi Powalski i Olaf Tomalski – gratulujemy.

Uczniowie mogli również spróbować swych sił w konkursie cukierniczym. Celem tych działań było przygotowanie wypieku, który swym kształtem bądź ozdobą nawiązywałoby do liczby pi. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujących uczniów:

I miejsce zdobył Piotr Stronk klasa IIeg

II miejsce zdobyła praca zbiorowa wykona przez uczennice klasy IIc Oliwię Kowalczyk, Oliwię Kramkowską, Martynę Różycką

III miejsce zdobył Emil Baryś klasa IIIeg

Przeprowadzony został również konkurs na plakat, którego tematem przewodnim była liczba  pi. W konkursie wzięło udział 22 uczniów naszej szkoły.

I miejsce zdobyły: Anastazja Strugała z klasy Ic i Laura Klink z klasy Ic

II miejsce przypadło w udziale Wiktorii Kurzacz z II br , a III miejsce wywalczył Paweł Błaszczyk również z klasy IIbr. 21 marca odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu: „Kangur matematyczny”, w którym wzięło udział 9 uczniów naszej szkoły.

Skip to content