Gra PRUS ZAWODOWO ZAKRĘCONY

W dniu 6 marca 2023r. w ramach akcji „Otwórz się na zawód” zorganizowaliśmy dla uczniów szkół podstawowych grę „PRUS ZAWODOWO ZAKRĘCONY’. Uczestnicy mieli do wykonania różnorodne zadania związane z danym zawodem, w którym można się kształcić w naszej szkole (technik fotografii i multimedió, technik mechatronik, technik geodeta, technik elektronik, technik automaty, technik robotyk). Poszczególne konkurencje odbywały się w pracowniach zawodowych. Młodzież mogła w atrakcyjny sposób zapoznac się ze specyfiką zawodów, poznać specjalistyczny sprzęt oraz wczuć się w atmosferę szkoły. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn z ośmiu szkół. Z radoscią podziwialiśmy zaangażowanie ósmoklasistów. 

Wyniki:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 17 w Częstochowie

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 33 w Częstochowie

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 50 w Częstochowie

Mamy nadzieję, że tego typu spotkania z młodzieżą ostatnich klas szkół podstawowych staną się naszą tradycją.

A. Przygoda

Skip to content