„… Polska jest tutaj”

22 listopada 2023 r. młodzież i nauczyciele częstochowskich szkół, członkowie i sympatycy Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, kombatanci, przedstawiciele Urzędu Miasta, duchowieństwa i stowarzyszeń społecznych oraz mieszkańcy Częstochowy spotkali się w miejscu szczególnym dla historii naszego miasta  i kraju – przed pomnikiem Orląt Lwowskich. Chcieli w ten sposób przypomnieć i uczcić pamięć bohaterów listopadowych dni 1918 r., którzy zapoczątkowali batalię o wolność naszej ojczyzny.
Zwieńczeniem obchodów 105 rocznicy zakończenia walk w obronie Lwowa był montaż poetycko – muzyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. B. Prusa pod kierunkiem I. Cicheckiej, na który złożyły się wypowiedzi wielkich osobistości, wiersze i wspomnienia o młodych bohaterach tamtych tragicznych wydarzeń.

Skip to content