Światowy Dzień Inżyniera na Politechnice Częstochowskiej

Światowy Dzień Inżyniera na Politechnice Częstochowskiej zakończony sukcesem dla naszej szkoły.

quizie z wiedzy technicznej startowały 24 zespoły. W kategorii uczniowskiej I miejsce zajęła 1. grupa z II LO im. R. Traugutta, II miejsce – 2. grupa z II LO im. R. Traugutta, a III miejsce – Zespół Szkół im. Bolesława Prusa. Wyróżnienie trafiło do Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Chotomskiej z Praszki. W kategorii studenckiej I miejsce zajął Wydział Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów PCz, II –  Wydział Infrastruktury i Środowiska, a III – Wydział Budownictwa. Statuetki ufundował Urząd Miasta Częstochowy.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, rektora Politechniki Częstochowskiej prof. Norberta Sczygiola oraz prezeski Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Ewy Mańkiewicz-Cudny.

Skip to content